Uudised

Eesti Energiale suuremahulise salvesti hanke võitis Diotech OÜ ja Solar Wheel OÜ ühispakkumine

Meil on hea meel teatada, et Eesti Energia korraldatud rahvusvahelise hanke võitis Diotech OÜ ja Solar Wheel OÜ ühispakkumine, mille raames tarnib akutehnoloogia LG Energy Solution Ltd. Rajatava salvesti võimsus on 26,5 megavatti ja 53,1 megavatt-tundi ning koguinvesteering 19,6 miljonit eurot, tööle hakkab see 2025. aasta esimeses kvartalis. Tegemist on pilootprojektiga, et veenduda lahenduse sobilikkuses nii Eestis kui ettevõtte teistel koduturgudel.

Suuremahulise salvesti eesmärgiks on tasakaalustada taastuvenergia toodangu kasvust tekkivat elektrihindade kõikumist ning toetada elektrisüsteemi stabiilsust.

Diotech OÜ juhatuse liikme Mart Moora sõnul on tegemist Eesti kontekstis märgilise projektiga. „Meie missiooniks on kiirendada ühiskonna üleminekut süsinikuneutraalsele elektrienergia tootmisele ja tarbimisele. Oleme missiooni teenimiseks teadlikult mitme aasta jooksul arendanud justnimelt akutehnoloogiate projekteerimise-ehituse võimekust, sest tegu on võtmetehnoloogiatega taastuvenergia tootmise juhtimisel. Meil on au tuua Eesti turule LG Energy Solution-i tipptasemel salvestussüsteemid ning teha pilootprojektis koostööd Eesti Energiaga. Anname endast parima, et rajatav süsteem toimik ootuspäraselt; ja et pilootprojekt vastaks kõigi ootustele.“, sõnas Moora.

Plaanitav salvesti võimaldab talletada 2500 kodu kahe tunni jooksul toodetud päikeseenergia, mida saaks kasutada õhtusel tipptunnil kõrgete hindade tasandamiseks. Ühtlasi kataks see täielikult Baltimaade sagedusreservi vajaduse. Rajatava salvesti võimsus vastab umbes 75 000 majapidamise 2 tunni tarbimisele. Suursalvestiga saab osaleda nii elektribörsil kui teistel energiaturgudel elektri varustuskindluse tagamiseks.

Refereeritud uudise link ERR-i portaalis: www.err.ee/1609237317/eesti-energia-paigaldab-aasta-jooksul-auverre-esimese-akusalvesti

18.01.2024

Otsime oma meeskonda ambitsioonikat müügijuhti!

18.03.2024

Ootame oma meeskonnaga liituma ambitsioonikat ja strateegilise vaatega tegevjuhti!